Çayırova Paratoner Kurulumu Topraklama Ölçümü ve Raporlandırma

Çayırova Paratoner Kurulumu Topraklama Ölçümü ve Raporlandırma

Elektik kullanımı yadsınamaz önemde günlük hayatımızda yer alır. Elektrik enerji kaynağı bakımından temel ihtiyaçlardan biridir. Enerji aktarımı ile taşınan elektrik genellikle işyerleri ve konutlar içerisinde yaygın şekilde tüketilir. Ulaşım alanlarında, tıbbi sektörlerde, elektronik alanlarda, tarımsal faaliyetlerde, sanayi sektöründe ve birçok üretim alanında kullanımı fazladır. Bu denli yoğun kullanımının temel nedeni makinelerdir. Üretim alanında bulunan makineler genellikle sanayi statüsünde yer aldığı için pahalı ve efektif araçlardır. Bu nedenle yoğun elektrik tüketimine sahiptirler. Elektriğin bu denli fazla tüketilmesi kontrollerinin düzgün şekilde yapılması gerektiğini bizlere yansıtır. Firmamız elektrik konusunda her alana hakim ekiplere sahiptir. Paratoner kurulumu, topraklama işlemleri, topraklama ölçümü, analiz, raporlama gibi birçok alanda yardımcı olur. Çayırova paratoner kurulumu topraklama ölçümü ve raporlandırma hizmeti sık sık tercih edilmektedir. 

Çayırova Paratoner Kurulumu

Topraklama işlemi bir elektrik devresinin toprağa aktarılarak elektrik kaçağının önlenmesi işlemidir. Bu nedenle ciddiye alınması gereken işlemler arasında yer alır. Topraklamanın doğru yapılmaması halinde yıkımlar, yangınlar, elektrik çarpması, trafo sorunları, makine arızası, kısa devre, makine parça deformasyonu gibi problemler ortaya çıkar. Bu tarz sorunların olmaması için topraklama işlemi kaliteli şekilde yapılmalıdır. Firmamız bu konuda yardımcı olarak topraklama işlemini başarılı şekilde tamamlar. Ayrıca topraklama işlemi sonrasında raporlandırma ve analiz aşamalarını da verimli biçimde halledip sizlere yardımcı olur. Çayırova paratoner kurulumu topraklama ölçümü ve raporlandırma hizmeti sayesinde süreç yönetimi basittir.

Paratoner bilindiği üzere yıldırım düşme riskini minimuma düşüren araçlara verilen addır. Diğer tabiri ile yıldırım savar olarakta bilinir. Çeşitli alanlarda paratoner kullanımı karşımıza çıkar. Örnek vermek gerekirse camilerde dahi yıldırıma karşı önlem almak için paratoner kullanımı görülür. Fabrikalar, iş merkezleri ve yoğun elektrik kullanımı olan firmalarda da paratoner zorunlu ihtiyaçlardan biridir. Şirketimiz Çayırova paratoner kurulumu konusunda yardımcı olarak yıldırım düşme riskini minimumda tutar. Aynı şekilde topraklama ölçümü yaparak elektrik kaçağı olup olmadığını da önden tespit eder. Sıfırdan Çayırova topraklama işlemi de firmamız tarafından yapılan işlemlerden biridir. İsteğe bağlı olarak ölçüm işleminden sonra rapor, analiz ve fizibilite çalışmaları yapılmaktadır. Uzman mühendislerimiz tarafından süreç başarılı şekilde tamamlanır. 

WhatsApp
Bizimle iletişime geçin.
Merhaba,
WhatsApp butonuna tıklayıp bizimle direk iletişime geçebilirsiniz.