Çayırova Trafo Müşavirliği

Çayırova Trafo Müşavirliği

Birçoğumuzun çalıştığı veya karşılaştığı büyük işyerlerinde trafo kullanımı yaygındır. Peki, trafo nedir, ne işe yarar gelin bu soruyu birlikte cevaplandıralım. Özetle trafolar elektrik iletim ve dağıtımını sağlayan sistemlerdir. Bir yerdeki enerji, elektrik aktarımı ve iletimi trafolar aracılığı ile gerçekleşmektedir. Özellikle büyük işletmelerde daha çok karşılaşmamızın nedeni de ihtiyaç ve enerji ihtiyacına duyulan elektriğin daha fazla olmasındandır.

Trafo kullanımı hayatımızda geniş bir alana sahipken elbette kullanım konusunda bazı şeylere dikkat etmek gereklidir. Bunların en önemlisi ve zorunluluk haline gelen uygulamalardan biri ise Çayırova trafo müşavirliği bulundurmaktır. Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği uyarınca yüksek gerilimli işletmelerde buradaki trafoların bakımından, denetiminden ve düzenli olarak her türlü kontrolünün yapılmasından trafo müşavirleri sorumludur. Bu nitelikteki tesislerin trafo müşaviri bulundurması zorunlu tutulmuştur.

Peki, trafo müşaviri ile çalışmak işletmemize ve bize ne gibi katkılar sağlayacak? Trafo müşavirlerinin sağladığı faydaların en başında işletmenizde bulunan trafolarınız düzenli bir şekilde bakımının gerçekleşmesi yer almaktadır. Bu bakım dâhilinde trafoyu kontrol etmek, bir arıza varlığı mevcut ise işyeri sahibine söylemek gibi hususlar da yer almaktadır. Arızanın tespiti neticesinde işyeri sahibine sunulacak raporlar ve bu doğrultuda alınacak önlemler trafo müşavirliği tarafından sağlanan hizmetlerdendir. Trafo müşavirlerinin sağladığı bu tür hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız sizler de gecikmeden Mega Elektrik Mühendislik firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Trafo Müşavirliği Sayesinde Risksiz Çalışma Ortamı

Çayırova trafo müşavirliği kurumunun getiriliş amacı çalışma ortamlarının güvenli bir alana dönüştürülmesi ve oluşabilecek risklerin en aza indirilmesidir. Bu amaç doğrultusunda yüksek gerilim bulunduğu ve kuvvetli akıma sahip tesislerde trafo müşaviri elektrik mühendisleri yer almalıdır. Bu görevliler bir firma bünyesinde çalışan gerekli belge ve izinlere sahip elektrik mühendisleri olabilecekleri gibi çalışma faaliyetlerini serbest yürüten aynı zamanda trafo müşavirliği için gerekli izin ve belgelere sahip olan elektrik mühendisleri de olabilmektedir.

Trafo müşavirlerinin yerine getirdikleri trafo ile ilgili her husus iş güvenliği bakımından oldukça önemlidir. Trafolarda gerçekleşebilecek en ufak arıza işyerinde büyük faciaların yaşanmasına neden olma potansiyeli göstermektedir. Gerek iş yerinde gerek personellerinin canında herhangi bir zararın oluşmaması için alanında uzman elektrik mühendisleri ile çalışıp trafolarda sorun çıkması önlenmeli, elektrik kaynaklı kazaların önüne bir an önce geçilmelidir. Risksiz bir çalışma ortamı sağlanmak isteniyorsa trafo müşaviri bulundurmak gibi kanuni zorunluluklar herhangi bir kaza gerçekleşmeden yerine getirilmelidir.

Mega Elektrik Mühendislik firmamızın müşterilerine sunduğu pek çok hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetler elektrikle doğrudan alakalı olan yüksek gerilim işletme, elektrik müşavirlik, elektrik plan ve proje, elektrik taahhüt, arıza bakım ve onarım, topraklama ölçümü ve trafo müşavirliğidir. İhtiyacınız olan hizmeti belirterek Çayırova trafo müşavirliği veya diğer hizmetler konusunda daha detaylı bilgi almak ve firmamız müşterisi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp
Bizimle iletişime geçin.
Merhaba,
WhatsApp butonuna tıklayıp bizimle direk iletişime geçebilirsiniz.