Darıca Topraklama Ölçümü Raporlandırma

Darıca Topraklama Ölçümü Raporlandırma

Elektrik dünyanın her bölgesinde kullanılan temel kaynaklardan biri haline gelmiştir. Geçmişten itibaren elektriğin hayatımıza girmesi ve teknolojik gelişmeler çeşitli kullanımları yaygın hale getirdi. Bu kullanım alanlarının başında elektrikli makineler ve efektif araçlar gelir. Elektrik olmadan kullanılan araç sayısı çok sınırlı şekilde bulunur. Elektriğin bu denli önemli olması sanayi sektörü, inşaat sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü ve her türlü imalat aşamasında önem teşkil eden durumlardan biridir. Elektrik kullanımının fazla olması nedeniyle bazı iş kazalarının ve aksaklıkların önüne geçmek önemlidir. Şirketimiz Darıca topraklama ölçümü raporlandırma hizmeti sayesinde doğacak sorunların önceden önüne geçer. 

Topraklama işlemi bilindiği üzere elektrik kaçağını engellemek için yapılan işlemlerden biridir. Toprağın elektriği alması hatta insanların çimlerde yürümesinin sakinliğe yol açması tamamen bu yüzdendir. Çünkü toprağın elektriği absorbe etme özelliği bulunmaktadır. Topraklama işleminde kaçak elektrik toprağa yönlendirilerek işlem yapılır. Yanlış topraklama sonucunda elektrik kaçağı ortaya çıkabilir. Bu nedenle yüksek voltaj sonucunda ölümcül sonuçlar doğmaktadır. Ayrıca elektriğin su ile teması sonucunda iletkenliğinin arttığı bilinmektedir. Hatalı topraklama işlemi sonucunda yağmurlu ve karlı havalarda can kaybı ile sonuçlanan vahim durumlar görülebilmektedir. Darıca topraklama ölçümü raporlandırma hizmeti sayesinde bu tarz problemler ortadan kalkar. Şirketimiz içerisinde yer alan ekipler işinin ehli ve alanında bilgili kişiler tarafından oluşur. Ayrıca kullanılan ölçüm aletleri son teknoloji olması nedeniyle hata payı minimum seviyede tutulur.

Darıca Topraklama İşlemi

Topraklama ölçümü işleminin sadece yapılması veya sorunun tespitinden ziyade raporlandırma aşaması da önemlidir. Öncesinde fizibilite çalışmaları yapılarak mühendisler tarafından bilgi alışverişi sağlanmalıdır. Topraklama işleminden sonra rapor hazırlanıp bilgi vermekte önemli kıstaslar arasında yer alır. Elektrik konusu ciddiye alınması gereken noktalardan biridir. Anlaşma sağlanan firmanın alanında bilgili olması gerekir. Aksi halde yanlış topraklama sonucunda can ve mal kayıpları sık sık görülür. Elektrik kaçağının olması makine arızalarına, elektrikli ürünlerin yanmasına, trafo sorunlarına, voltaj dalgalanmalarına neden olabilmektedir. Ayrıca su ile temasında yoğun iletkenlik sonucu insan sağlığını olumsuz etkiler. İnsan ve sokak hayvanlarının hayati tehlikelerini doğuracak sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle şirketimizin Darıca topraklama ölçümü raporlandırma hizmeti sayesinde kaliteli şekilde destek almanız mümkündür. Firmamızın temel politikası tamamen müşteri memnuniyeti odaklı hareket etmektir. Bu nedenle fiyat seçenekleri piyasayı ele aldığımızda uygun şekillerde sizlere sunulur. Hem kaliteli hemde uygun fiyatlarla hizmet almak isteyen kişiler şirketimiz ile kontak sağlayabilir.

WhatsApp
Bizimle iletişime geçin.
Merhaba,
WhatsApp butonuna tıklayıp bizimle direk iletişime geçebilirsiniz.