Gebze Otomasyon Panosu ve İmalatı

Gebze Otomasyon Panosu ve İmalatı

Gebze otomasyon panosu ve imalatı hizmetimizi, tecrübeli kadromuzla profesyonel bir şekilde sizlere sunuyoruz. Yıllardır faaliyet gösterdiğimiz atölyemizde son derece kaliteli malzemelerle otomasyon panosu imalatı yapıyoruz. Kanıtlanmış ürün ve hizmet başarılarımızla her yere özel farklı tasarımlara ve özelliklere sahip otomasyon panosu hizmeti ulaştırıyoruz.

Programlanabilen Lojik Kontrolör (PLC) içeren panolara otomasyon panoları denir. Otomasyon sistemlerinin en önemli parçası olan kontrol panolarının dizayn, üretim, test ve teslimatında dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunur.

Otomasyon panosu, sistemlerin ya da konutların elektrik devrelerinin güç aldığı sistemdir. Ana kablo otomasyon panosuna ulaştıktan sonra elektrik devrelere iletilir ve dağılır. Panoda bulunan bütün cihazların en iyi performansı verebilmesi için uygun biçimde güç dağıtımı olması gerekir. Böylece doğru şekilde elektrik dağıtılır. Ayrıca otomasyon panosu güvenlik açısından da çok önemlidir.

Otomasyon panosunda bulunması gereken bazı özellikler vardır. Panolar, şartnamelere uygun olarak hazırlanıp onaylandıktan sonra imalat resimleri ile aynı şekilde hazırlanmalıdır. Panoların çerçevesi delikli, kadmiyum kaplı çuvallar ile birleştirilmelidir. Birbirlerine sac levhalar ile birleştirilmeli ve gerektiğinde ayrılmaya uygun olarak tasarlanmalıdırlar.

Otomasyon panolarının çeşitleri bulunmaktadır. İlk çeşit, tek kapılı olan otomasyon panolarıdır. Tek kapılı otomasyon panoları genellikle küçük tesislerde kullanılır. Diğer çeşit ise çift kapılı otomasyon panolarıdır. Bu panolar, büyük sistemlerde kullanıma daha uygundur.

Otomasyon Panolarında Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Doğru otomasyon panosunun tercih edilebilmesi için gerekli olan bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler otomasyon panosunun;

  • Güvenlik seviyesinin yüksek olması,
  • Güzel bir tasarıma sahip olması,
  • Bulunduğu mekanın estetiğini bozmaması,
  • Ortama uyum sağlayabilen bir görünümde olması,
  • Kolay bir kullanım şekline sahip olması olarak sıralanabilir.

Mega Elektrik Mühendislik ve Otomasyon olarak güvenli otomasyon panoları üretmekteyiz. Ayrıca panolarımızın kullanılacağı mekanın görüntüsünü bozmayacak bir tasarıma sahip olmasına ve kolay kullanılmasına özen göstermekteyiz. 20 yıldır sektörde önemli bir yer tutuyoruz. Yıllardır elde ettiğimiz tecrübelerimiz ve profesyonel ekibimizle, gelişen ve değişen teknolojileri mühendislik yaklaşımıyla birleştirip elektrik ve otomasyon çözümleri sunuyoruz.

Gebze Vinç Otomasyon Panosu İmalatı için de iletişime geçebilirsiniz.

Gebze Otomasyon Panosu ve İmalatı Fiyatları

Gebze otomasyon panosu ve imalatı fiyatları, kullanım alanlarına tasarımlarına ve özelliklerine göre farklılık gösterir. Ayrıntılı bölmelere sahip olan otomasyon panolarının fiyatları, düz ve ekstra bir tasarımı bulunmayan panolara oranla daha fazladır. Genel anlamda ise fiyatlarımız, düşük ve ürün kalitemiz yüksektir. Fiyat ve yapım aşamaları ile ilgili ayrıntılı bilgi için sitemizdeki iletişim bilgileri aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp
Bizimle iletişime geçin.
Merhaba,
WhatsApp butonuna tıklayıp bizimle direk iletişime geçebilirsiniz.