Tuzla İç Tesisat Denetleme Raporu

Tuzla İç Tesisat Denetleme Raporu

Teknolojik çağda yaşamanın bazı getirileri ve gereklilikleri bulunur. Günümüzde gelişen teknoloji ve enerji kaynakları nedeniyle bazı ihtiyaçlar ortaya çıkmıştır. Bu ihtiyaçlar yüksek elektrik tüketiminden kaynaklanan isteklerden biridir. Fazla elektrik tüketimi genellikle imalat aşamasında karşımıza çıkar. Fabrikalar, hastaneler, ulaşım alanları, tıbbi bölgeler, tekstil atölyeleri, gıda sektörü, tersane, liman, elektronik alanlar ve akla gelen her noktada elektrik yoğun şekilde tüketilir.

Bunun temel nedeni makine kullanımıdır. Fazla makinenin bulunması ve iş gücü olarak kullanılması elektriğin temel enerji kaynağı haline gelmesini sağlamıştır. Bu nedenle iş güvenliği için iş kazalarını önlemek amacıyla bazı yükümlülükler bulunur. Devlet tarafından konulan kurallarda topraklama ve iç tesisat denetleme raporu gibi kurallar bulunur. Uyulmaması halinde işyerleri faaliyetlerine devam edemezler. Bu nedenle gerekli denetlemeler yapılarak izin alınması gereklidir. Tuzla iç tesisat denetleme raporu hizmeti sayesinde süreç başarılı ve hızlı şekilde tamamlanır. Şirketimiz zorlu ve sıkıcı aşamaları atlatmanız için sizlere yardımcı olmaktadır.

Tuzla İç Tesisat Denetimi

Elektriğin kullanımı sırasında Tuzla iç tesisat raporu isminden anlaşılacağı üzere elektrik tesisatın düzgün işleyip işlemediğini kontrol etmektir. Önden test edilerek aksaklık veya sorun olup olmadığını tespit etmek gerekir. Aksi halde uygunluk belgesi alınamayarak faal hizmet verilemez. Şirketimiz bu noktada yardımcı olarak uygunluk belgesi almanızı sağlar. Testleri verimli şekilde yaparak sorunları çözümler ve her şeyi nizami şekilde teslim eder. Elektrik tesisatları, elektrik ile çalışan tüm sistem için ortaya çıkan oluşumları kapsamaktadır. Bu tesisatların içerisinde, aydınlatmaya yarayan tesisatlar, zayıf akım tesisatları, priz alanları gibi içerikler yer almaktadır.

Tuzla iç tesisat denetleme raporu sayesinde bütün elektrik tesisatı güvenli şekilde kontrol edilir. Kontrol sonucunda uygunluk belgesi almanız sağlanarak firma faaliyetlerinizin aksaması ortadan kalkar. Topraklama işleminde ise elektrik kaçağının önüne geçmek mühimdir. Topraklama işleminde toprağa elektriğin bir bölümü aktarılarak denge sağlanır. Bu nedenle ciddiye alınması gereken konulardan biridir. Aksi halde can ve mal kayıpları ortaya çıkabilir. İş kazalarının önüne geçmek için topraklama işlemi önemlidir. Topraklama işlemi sonrasında topraklama ölçümü de yapılmalıdır. 

WhatsApp
Bizimle iletişime geçin.
Merhaba,
WhatsApp butonuna tıklayıp bizimle direk iletişime geçebilirsiniz.