Trafo Müşavirliği

trafo-musavirligi
trafo-bakim
trafo müşavirliği

Elektrik trafoları işletmeler açısından son derece önem arz eden unsurlardandır. Trafolarda meydana gelen arızalar sonucu çok büyük yıkımlar yaşanmakta ve işletmeler hem maddi hem de manevi açıdan büyük yaralar almaktadır. Son dönemlerde de işletmelerin yanlış manevraları ve politikaları sonucu birçok kaza meydana gelmiş ve büyük zararlar alınmıştır.

Bu yıkımların ve zararların önüne geçmek amacı ile Elektrik Mühendisleri Odası tarafından bir madde yayımlandı ve kendi trafosu bulunan işletmelerin “Trafo Müşavirliği” yetkisine sahip bir elektrik mühendisi çalıştırması şart koşuldu. Kuvvetli Akım Tesisler Yönetmeliği’nin 60. Maddesinde yer alan bu zorunluluk, işletmelerin zarara girmemesi ve olası sakıncalı durumlarda erken önlem alınması için alınmış bir zorunlu karardır.

İşletmesinde trafo bulundurarak bünyesinde elektrik mühendisi çalıştırmayan işletmeler, yaşayabilecekleri olası sıkıntıların yanı sıra ayriyeten de büyük cezalara maruz kalmaktadırlar.

Yaşanmakta olan trafo arızalarında işletmeler büyük kayıplar yaşadığı gibi aynı zamanda o işletmede bulunan personeller de büyük zararlar almaktadır. Trafoda meydana gelen ve trafo müşavirliği hizmeti kullanılmadığı için önlenemeyen arızalar, birçok insanın yara almasına veya da can vermesine sebep olabilmektedir.

Bünyesinde çalışan personelleri önemseyen işletmeler, her zaman trafo müşavirliği hizmetinden yararlanmış ve sakıncalı durumlar yaşanmadan düzenli kontrollerini gerçekleştirerek sağlıklı bir şekilde işlerini yürütmüşlerdir. Sizlerde işletmenize bir trafo müşavirliği hizmeti alarak çok geç olmadan önleminizi almayı unutmayın.

Mega Elektrik Otomasyon ile Trafolarınız Her Zaman Güvende

Bünyemizde sahip olduğumuz tecrübeli kadrolarımızla ve iş deneyimlerimize yıllardır sizlere trafo müşavirliği konusunda hizmet vermekteyiz. Sizlere vermekte olduğumuz hizmetimiz tamamen onaylı ve sertifikalı mühendisler tarafından verilmektedir. Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan ve faaliyet gösteren firmamız, tüm geçerli belgelerini Elektrik Mühendisleri Odası’ndan almış ve onaylatmıştır.

Sizin, işletmenizin ve işletmenizde bulunan personellerin canlarının bizlere emanet olduğunu biliyoruz ve o özenle hareket ediyoruz. Her zaman en yüksek dikkat seviyesinde olan ve kontrollerini gerçekleştiren elektrik mühendislerimiz, trafo müşavirliği açısından hizmet alabileceğiniz en iyi mühendislerdendir.

Yıllardır bulundukları işlerde deneyimler, tecrübeler kazanmış ve artık ne zaman hangi kontrollerin yapılacağını, işletmeniz için nasıl en iyi trafo güvenliğini sağlanacağını bilen mühendislerle sizleri çalıştırıyoruz.

Trafo Müşavirliği Olarak İşletmelere Vermiş Olduğumuz Hizmetler

Trafo Müşavirliği konusunda işletmelerde bulunan riskler göz önüne alınarak yasal düzenlemelerde bulunulmuş ve gerekli temel maddeler eklenilmiştir. Bu temel maddeler şunlardır; Elektrik Kuvvetli Akımlar Tesisler Yönetmeliği, Elektrik Mühendisleri Odası Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu Yönetmeliği ve İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü.

Bizler Mega Elektrik Otomasyon olarak bu yasal düzenlemelerin hepsine uygun olan elektrik mühendisleri ile çalışmaktayız. Çalışmış olduğumuz elektrik mühendisleri alanında uzman kişilerdir ve trafo müşavirliği görevi süresince sizlere verecek oldukları hizmetler şunlardır:

  • Yüksek gerilim tesislerinin sorumluluklarını alırlar.
  • Yüksek gerilim tesislerini denetleyerek olası zarar verici durumları tespit edip işletme sahibine rapor halinde sunar.
  • İşletmede bulunan personele eğitimler vererek daha bilinçli olunmasını sağlar ve yanlış manevralara mahal vermeyecek şekilde önlemler aldırır.
  • Yüksek gerilim tesislerinin tek hat şemasını hazırlayarak yüksek gerilim bölümlerine asar.
  • İşletme personel için manevra çizelgesi hazırlayarak imza karşılığında verir. Verilen çizelge ve öneriler ise yüksek gerilim hücrelerinin yer aldığı yere, herkesin görebileceği şekilde asılır.
  • Güvenlik malzemelerini kontrol ederek eksiklik durumunda haber verir yenilenmesini sağlar.
  • İşletmede yapılacak olan manevralar bizler tarafından gönderilen işletme sorumlusu tarafından yapılır. Gerektiği durumlarda bu işlemler belli yönergeler ve gözlemler sonucunda işletme personeline yaptırılabilir.

 

Ve bunun gibi sayamadığımız birçok görev sizlere temin ettiğimiz trafo müşaviri tarafından yapılmaktadır. Eğer sizlerde kaliteli ve güvenilir bir trafo müşaviri istiyorsanız, bizlerle iletişime geçerek bilgi almayı unutmayın.

Profesyonel Çözüm ve Hizmet Alın

Uçtan uca profesyonel elektrik ve otomasyon sistemleri çözüm ve hizmetleri için bize ulaşın.

WhatsApp
Bizimle iletişime geçin.
Merhaba,
WhatsApp butonuna tıklayıp bizimle direk iletişime geçebilirsiniz.