Akıllı Bina Otomasyonları

Akıllı bina otomasyonları insanların hayatına girmiş olan en yararlı teknolojik buluşlardandır. Günümüzde birçok insan tarafından kullanılmakta ve bu sayede binaların güvenliği sağlanmaktadır. Yangın koruması, hırsız koruması, gaz ve elektrik kaçağı gibi korumaları sayesinde binanın güvenlik oranı artmış ve insanların bu tarz tehlikeleri kontrol edebilme gücü çoğalmıştır. Akıllı bina otomasyonları sisteminde binada bulunan tüm sistemler tek bir noktada toplanmakta ve bina sahibi tarafından rahatlıkla kontrol edilmektedir. İstediği zaman bina içindeki ısıyı ayarlayabilmekte ve yine istediği zaman ev içinde kontroller sağlayabilmektedir.

Akıllı Bina Otomasyonları Neleri Kapsıyor?

  • Otomatik Yangın Algılama ve Yangın Söndürme Sistemleri: Binada bulunan olası yangın tehlikelerini erken bir şekilde farkeder ve bina sakinlerinin yangına karşı önlem almasını sağlar. Ayrıca yapılmış olan tesisat sayesinde yaşanmış olan bir yangın durumuna önlem olarak söndürme sistemleri inşa edilmiştir. Bu sistem sayesinde binanızın herhangi bir yerinde çıkan yangına ince işlemelerle yapılmış olan yangın söndürme sistemleri müdahale etmekte ve çıkan yangın başarı ile söndürülmektedir.
  • Güvenlik Kamerası Sistemleri: Günümüzde insanların en çok önem verdiği ve dikkat etmesi gereken konulardan birisi olan bina güvenliği, akıllı bina otomasyonları sayesinde daha kolay bir hal almış durumda. Sistemde bulunan uyarıcılar sayesinde herhangi bir tehlike durumunda erken bildirim alınmakta ve müdahale edilmektedir. Bu gibi hırsızlık ve güven tehlikesi durumları için en etkili yöntemlerden bir tanesi, akıllı bina otomasyonlarından olan güvenlik kamerası sistemlerini kullanmak olacaktır.
  • IP Telefon İşletmeleri: Sistemde bulunan uygulamalar sayesinde telefon görüşmelerinizi yapabilir ve konuşmak istediğiniz kişilerle rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz.
  • Kartlı Geçiş Sistemleri: Kartlı geçiş işlemleri kurulduğu binaya büyük bir güvenlik önlemi sağlanmaktadır. Yalnızca o sisteme kayıtlı olabilen kişilerin geçiş yapabildiği sistem hem hırsızlık gibi konuları inceler hem de binayı rahatsız edebilecek olan kişilerin girişini engellemiş olur. Kartlı geçiş sistemleri yüz, iris tanıma, parmak izi ve avuç içi damar tanıma gibi çeşitli geçiş işlemlerine olanak sağlamaktadır.

Bu ve bunlar gibi daha birçok özellik akıllı bina otomasyonları sisteminde bulunmaktadır. Sizlerde kaliteli ve güvenilir bir akıllı bina otomasyonu arıyorsanız, Mega Elektrik Otomasyon firmamızla iletişim kurmayın unutmayın.

WhatsApp
Bizimle iletişime geçin.
Merhaba,
WhatsApp butonuna tıklayıp bizimle direk iletişime geçebilirsiniz.