Vinçler, Portal Vinçler ve Otomasyon İhtiyaçları

Eski zamanlarda portal vinçler yerine yalnızca normal vinçler kullanılmaktaydı. Normal vinçlerin kullanıldığı dönemlerde ise çok büyük zaman kaybı yaşanarak işletmeler zarara girmekteydi. Teknolojinin bizler için getirmiş olduğu portal vinçler ise, kullanan personele büyük bir zaman kazancı sağlamakta ve daha güvenilir bir taşıma hizmeti sunmaktadır. Otomasyonu sağlanan vinçlere eklentiler eklenmiş ve eski haline nazaran daha pratik bir hal almıştır. Kullanımın basit hale getirildiği portal vinçler, tek merkezli bir kumanda ile uzaktan hareket ettirilmektedir. Olası kaza durumlarında da personelin güvenliğini sağlayan bu özellik, birçok kez yaralanma durumlarını önlemiştir.

Portal Vinçlerin Özellikleri ve Otomasyon İhtiyaçları

Portal vinçlerin birçok özelliği bulunmaktadır. Çeşitli otomasyon eklentileri ile beraber daha hızlı ve güvenilir bir hal alan portal vinçleri, fabrikalar ve işletmeler tarafından özellikle seçilmektedir. Portal vinçlerin özelliklerinden birkaçı şu şekildedir:

  • Veri İzleme ve Saklama Özelliği: Yaşanacak olan herhangi bir sorunun algılanmasına ve o sorun yaşanmadan önlem alınmasına yardımcı olan özelliktir. Verdiği uyarılar ve bilgiler sayesinde personeller güvenli bir şekilde hareket etmekte ve kendilerini korumaktadırlar. Personelin yapmış olduğu yanlış hamlelerde de yine aynı şekilde uyarılar göstererek dikkat edilmesini sağlamaktadır.
  • Salınım Engelleme Fonksiyonu: Eski vinç sistemlerinde çokça yaşanan sorunlardan bir tanesi de salınım sorunudur. Portal vinçlere eklenmiş olan otomasyonlar sayesinde salınım sorunu ortadan kalkmış ve taşınan malların artık daha az salınım yaparak ilerlemesi sağlanmıştır. Bu sayede hem işletmenin malları hem de personeller daha korunaklı bir hal almaktadır.
  • Aşırı Yük Kontrolü Fonksiyonu: Kaldırılacak olan malzeme taşınabilecek olan ağırlıktan fazla ise engellemeler sayesinde malzeme taşınmamakta ve güvenlikli bir ortam sağlanmaktadır.
  • Yük Aşırı Hız Kontrolü Fonksiyonu: Yük taşıması yaparken, portal vinç aşırı hız yaptığında personele uyarılar verilmekte ve yavaşlatılması sağlanmaktadır.
  • Çarpılma Önleme Fonksiyonu: Vincin çarpışmasını engelleyen fonksiyondur. Fabrikada ya da işletmede çalışırken bu fonksiyon sayesinde vinçlerde çarpışma tehlikesi yaşanmamaktadır.
  • Troley Senkronizasyonu: Kaldırılacak olan yükü kaldıracak olan iki taşıma aracının aynı anda aynı yerde olması sağlanmaktadır.
  • Limit Sviç Yönetimi Fonksiyonu: Bu fonksiyon sayesinde mesafeler hesaplanarak daha uygun bir kullanış sunulmaktadır.

Eğer sizlerde kaliteli ve güvenilir bir vinç, portal vinç ve otomasyon sistemi arıyorsanız, Mega Elektrik Otomasyon sitesini ziyaret ederek bizlerle iletişime geçmeyi unutmayın.

WhatsApp
Bizimle iletişime geçin.
Merhaba,
WhatsApp butonuna tıklayıp bizimle direk iletişime geçebilirsiniz.