Dilovası Trafo Müşavirliği

Dilovası Trafo Müşavirliği

Trafolarda yaşanan ve beklenmeyen herhangi bir arıza neticesinde işletmeniz başta olmak üzere çevrede büyük maliyetli zararlar meydana gelebilir. Maddi hasarlar dışında daha ağır bir kayba sebebiyet veren can kayıpları da trafo arızalarının neden olduğu ağır kayıplardandır. Bu türden zararların meydana gelmesi daha öncesinde alacağınız tedbirlerle önlenebilmektedir. İşletmenizde trafodan kaynaklanan hasarların oluşmasını önlemek için alacağınız tedbirlerden biri trafo müşavirliği hizmeti almanız olacaktır.

Diloavası trafo müşavirliği hizmeti Elektrik Mühendisleri Odası tarafından hazırlanan Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’nde düzenlenmiş bir müessesedir. Kuvvetli akıma sahip tesislerinizde zorunlu olarak bulundurmanız gereken trafo müşavirleri işçi ve personellerinizin güvenli bir ortamda çalışmasını sağlamayı hedeflemekte ve trafo ile ilgili oluşabilecek sorunları çözüme kavuşturmayı amaçlamaktadır.

Elektrik sağlama konusunda imkân sağlayan trafoların düzenli olarak kontrollerinin yapılması iş ve çevre güvenliği için oldukça önemlidir. Mega Elektrik Mühendislik firmamız da başta Dilovası olmak üzere birçok ilçede faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu önemli konuda işletme ve tesislerinizin devamlılığını sağlayabilmek için sizlere yardımcı olmaktadır. İşletme ve fabrikalarınızda bulunan trafoların denetimini yaparak sizlere güvenli bir çalışma ortamı sunmak için hizmet vermektedir.

Trafo Müşavirliği Hizmetleri

Yönetmelikle düzenleme alanı bulmuş trafo müşavirleri çalışma alanlarınızın tehlikeden korunması amacıyla işletme ve tesislerinizde birçok hizmet sağlamaktadır. Trafo müşaviri işletmenin sağlıklı işleyişi için üzerine düşen sorumluluklarını büyük bir özveriyle yerine getirmektedir. Diloavası trafo müşavirliği görevindeki elektrik mühendislerinin yüksek gerilimli kuvvetli akıma sahip işletme, fabrika ve tesislerinizde yerine getirdiği bazı hizmetleri belirtecek olursak:

Trafo müşavirleri;

  • Yönetmelik gereği kuvvetli akıma sahip iş yerlerinin sahip olduğu trafoları denetler
  • Trafolarda var olan veya oluşması muhtemel arızaları tespit eder
  • Tespitlerini raporlayarak işletme sahibine sunar
  • Trafodaki arızaları gidermek için çözümler üretir
  • Çalışma güvenliğini sağlamak adına işçi, personel ve hatta işvereni trafolar konusunda bilgilendirir
  • Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği çerçevesinde belirli aralıklarla veya gerekli hallerde işletmenin topraklama değerlendirmelerini yapar.

Kısacası trafo müşavirliği görevindekiler işletmede elektrikle ilgili neredeyse her konuyla ilgilenir, sorunlarla ilgili çözümler üretir.

Trafo Müşaviri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş güvenli herkes için önem arz eden konulardandır. Hiç kimse işyerinde tehlike yaratan durumların ortaya çıkmasını istemez. Bunun için elektrik trafolarının kontrolü gibi çeşitli tedbirler alınmalıdır. Bu tedbirleri yerine getirme konusunda yetkili kişilere trafo müşaviri denmektedir. Ancak trafo müşaviri seçerken seçiminizde dikkat etmeniz gereken birtakım noktalar olmalıdır. Seçtiğiniz trafo müşavirinin güvenilir, işinde tecrübe sahibi, tehlike hallerinde doğru aksiyomlar geliştirebilen ve teknik bilgiler konusunda donanımlı olması işlerinizin yolunda gitmesi bakımından son derece önemlidir. Bu özellikleri barındıran trafo müşavirleri ile gönül rahatlığı ile çalışabilirsiniz.

Trafo Müşaviri Nereden Bulabilirim?

İşletmelerinizde can ve mal güvenliğinizi sağlamak adına yönetmelik ile getirilen bir müessese olan trafo müşavirliği hizmeti almalısınız. Trafo müşavirleri işletmenizin elektrikle ilgili her konusunda gerekli olan kontrolleri yapmakla görevlidirler. İşletmenizde elektrikten kaynaklanan sorunların yaşanmaması için güvenilir bir firma ile anlaşarak trafo müşavirlerinden hizmet temin edebilirsiniz.

Mega Elektrik Mühendislik firması sizler için her hizmetinde olduğu gibi trafo müşavirliğinde de kaliteli hizmet sunmaktadır. Firmamız ile iletişime geçerek uzman elektrik mühendislerimizden Dilovası trafo müşavirliği hizmeti alabilir ve hem kendinize hem personellerinize güvenli bir iş ortamı sağlayabilirsiniz.

WhatsApp
Bizimle iletişime geçin.
Merhaba,
WhatsApp butonuna tıklayıp bizimle direk iletişime geçebilirsiniz.