Paratoner Kurulumu & Topraklama Ölçümleri

paratoner-kurulumu-topraklama
paratoner
paratoner-kurulumu

Paratoner kurulumu ve topraklama ölçümleri bir işletme ya da fabrika için hayati önem taşımaktadır. Günümüz teknolojisi ile beraber işletmelerde çok değerli makine otomasyonları bulunmakta ve bunlar elektrik arızaları sonrası çalışamaz hale gelmektedir.

Birçok işletme bu gibi durumlar yaşamamak için topraklama ölçümlerini periyodik olarak yaptırıp makine otomasyonlarını güven altına almaktadır. Paratoner kurulumu da aynı şekilde önemli ve kesinlikle işletmelerde bulunması gereken kurulumlardandır.

Paratonerler sayesinde bulutların çarpışarak çıkarmış olduğu yıldırımlar, işletmelere ya da insanlara zarar veremeden toprakla buluşmakta, Toprakla buluşan yıldırımlar ise nötr bir hal alarak yok olmaktadır. Bu hayati nitelik taşıyan önlemler sayesinde büyük tehlikelerin önüne geçilmiş olup güvenli bir ortam yaratılması sağlanmıştır.

Paratoner Nedir ve Nasıl Kurulur?

Paratoner, bulutların çarpışarak oluşturmuş olduğu yıldırımları zararsız hale getiren bir mekanizmadır. Yıldırımsavar olarak da adlandırılan paratonerler, yıldırımı kendi bünyesinde bulunan bir iletken sayesinde emerek toprağa aktarmakta ve herhangi bir zarar ortaya çıkmadan yok etmektedir. Birçok fabrika ve işletme topraklama sistemi kullansa da paratoner mekanizmaları çok daha güvenilir mekanizmalardır.

İkisi de aynı özelliği taşıyor gibi gözükse de paratonerler topraklama sistemine göre çok daha büyük avantajlar ve gelişmiş teknolojiler içermektedir. Paratoner kurulumumuz, kurulacak olan mekâna ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Tüm resmî kurumlarda, okullarda ve fabrikalarda kurulumu zorunlu olan paratonerleri, kurulumu yapılacak olan tesise göre belirleyerek yıldırımlardan en iyi seviyede korunmayı sağlıyoruz.

Elektrik Mühendisleri Odası tarafından verilen ve paratoner kurulumu için gerekli olan belgelere sahip elektrik mühendislerimiz ile paratoner kurulumlarını yapmaktayız. Alanında uzman olan çalışanlarımız, en iyi sonuçları almak için kurulacak olan tesisi analiz etmekte ve o tesisin ihtiyaçlarına göre paratoner çeşitlerinden birini seçmektedir. Kurulan paratonerler sayesinde tesisler yıldırım tehlikesini atlatmakta ve yıldırım düşme olasılığını sıfıra indirmektedir.

Paratonerlerin Topraklama Ölçümleri Nasıl Yapılır?

Paratoner kurulumları ve topraklama ölçümleri bu alanda yetkili olan elektrik mühendisleri tarafından yapılmaktadır. Elektrik mühendislerinin bu ölçümleri yapabilmesi için Elektrik Mühendisleri Odası tarafından verilen Serbest Müşavir Mühendis belgesine sahip olması gerekmektedir.

Yapılan topraklama ölçümü sonrasında işletmelere ya da tesislere paratonerin uygunluğu ya da arıza durumları rapor halinde sunulmaktadır. Kullanılan paratonerin durumu hakkında fikir veren bu ölçüm, işletmeler için büyük önem taşımaktadır.

Son teknoloji makinelerin kullanıldığı işletmelerde paratonerin arızalanması sonucu olası bir yıldırım düşmesinde elektrik sistemleri arızalanmakta ve sonucunda da bu yüksek maliyetli makineler bozulmaktadır. Hem işvereni hem de işletmede çalışan personeli tehlikeye atan bu durum, kontrol edilmesi ve denetlenmesi gereken bir durumdur.

 Paratoner Kurulumu ve Topraklama Ölçümleri Avantajları Nelerdir?

Paratoner kurulumu ve topraklama ölçümleri düzenli olarak yapılan fabrika ya da işletmeler, elektrik arızaları yaşamamakta, yaşasa dahi önlem alındığı için çok küçük zararlarla atlatmaktadır. Kaliteli makine otomasyonlarının yer aldığı işletmeler, bu hizmetimiz sonucunda korunmakta ve güvende tutulmaktadır.

Maddi yönden koruma sağlayan paratonerler aynı zamanda manevi yönden de siz işverenlerin çalışanlarının korunmasına yardımcı olmaktadır. Elektrik çarpması, yıldırım düşmesi gibi olaylar paratonerler sayesinde artık yaşanmamaktadır.

Paratoner Kurulu ve Topraklama Ölçümleri Nereden Yaptırılır?

Paratoner kurulumu ve topraklama ölçümleri konusunda yıllardır alanında uzman personellerimizle sizlere hizmet vermekteyiz.  Mega Elektrik Otomasyon firması olarak işinde yetkin elektrik mühendislerimiz ile beraber, işletmelerinizin ihtiyaç duyduğu paratoner kurulumlarını ve topraklama ölçümlerini yapmaktayız.

Siz değerli müşterilerimizi düşünerek paratoner kurulumu ve topraklama ölçümleri hizmetimizin fiyatını en alt seviyelere indirdik. Eğer sizlerde güvenilir ve kaliteli bir paratoner kurulumu ve topraklama ölçümleri hizmeti veren firma arıyorsanız, Mega Elektrik Otomasyon olarak bizlerle iletişime geçmeyi unutmayın.

Profesyonel Çözüm ve Hizmet Alın

Uçtan uca profesyonel elektrik ve otomasyon sistemleri çözüm ve hizmetleri için bize ulaşın.

WhatsApp
Bizimle iletişime geçin.
Merhaba,
WhatsApp butonuna tıklayıp bizimle direk iletişime geçebilirsiniz.